עיצוב מטבח החלומות - כללים לעיצוב

האם גם אתם ניסיתם להשיג מידע על עיצוב מחודש למטבח וקצת הלכתם לאיבוד? מרגישים שההתקדמות בתחום עיצוב המטבחים בישראל עושה לכם סלט בראש? כאן תוכלו למצוא את כל המידע שכבר קראתם וניסיתם להפנים כשהוא מסודר, ברור ומאפשר לכל אדם לעצב את המטבח שלו בדרך בה הוא מעוניין לבחור. הסוד במימוש עיצוב נכון למטבח אינו תמיד קשור למה שאתם מרגישים. לעתים הוא נובע מתהליכים ראליים מתחת לפני השטח שרק לאחר שמבצעים אותם מבינים מדוע הם שגרמו למטבח להיראות כמו שאתם ביקשתם. 
 
דוגמאות לאקסיומות שונות לעיצוב המטבח
 
מטבח כפרי – מה לא נאמר על המטבח הזה. חלק מהמעצבים כתבו שמטבח כפרי זה מטבח חום. חלקם טענו שזה מטבח שנראה עתיק, כמו פעם, אבל את מה שבאמת עושה את המטבח לכפרי, מעטים מאד כתבו או ביטאו. ראשית כל, ננתח את האקסיומות המוכרות: האם בעידן העתיק לא היו ערים? לא הייתה בורגנות? ברור שכן! ולכן, מטבח עץ עם ארונות קלאסיים של פעם יכול בקלות להיות מטבח בסגנון עיצוב בורגני. המנוע מאחורי הפיכתו של המטבח לכפרי לא קשור לעתיקות-העיצוב. הוא קשור לצורה של רכיבי האחסון והשיש שלכם. ככל שהיא עגולה יותר, היא כפרית יותר. אתם צריכים ידיות צינור או ידיות פרבולה לכל ארון, מסגרות מדף וארון בצורת צינור ולא מלבן, וכד'. אן יש לכם דלת במטבח, רצוי להחליף את המשקוף שלה למשקוף צינורי.
 
מטבח קלאסי – גם על המטבח הזה נאמרו לא מעט משפטים שלא הם שיגשימו את המטרה. מטבח קלאסי הוא מטבח שבסך הכל העיצוב שלו שמרני. יש בו כסאות בר, הארונות מסודרים בצורת ח"ת מסביב לכל הקירות, ברובם – מתחת לשיש. רוב סוגי הטבחים הללו, במבחן התוצאה, הם מטבחי וינטייג' תיקים עם צבעים חומים עץ, אבל גם לוחות שיש לבנים יכולים בהחלט להשתתף בעיצוב לא פעם ולא פעמיים.
 
מטבח מודרני – כאן, אין כמעט מסיחים. הקו המנחה צריך להיות פשוט הצבע הלבן: ארונות לבנים, ידיות פתיחה כסופות אפורות, ועיצובים בהירים ככל האפשר. מי שמעוניין שהמטבח שלו יהיה כפרי יבסס את הפרזול על הצורה העגולה, ומי שמעוניין שהמטבח ייראה בורגני יבסס את הפרזול על צורות מלבניות עם זווית ישרה.
 
מטבח חלומות
 
האם ניתן "למרוד" בעיצוב הבית?
 
בניגוד למה שחושבים, התשובה חיובית, אבל אז חברת המעצבים שלכם צריכה להיות מאד יצירתית. עליה לחשוב על פתרונות ליצירת מודולציות, כלומר בנייה ותכנון של מעברים בין המטבח לבין החדר הסמוך כך שייצרו מראה תפאורתי חלק ולא צורם.
 
נניח שעשינו טעויות עיצוב על פי הכתוב: האם יש דרך לתקן בלי לקנות מטבח חדש?
 
לא מעט מהתקני המטבח ניתנים לצביעה מחודשת. את חלקם לא ניתן לצבוע כי הם סופחי צבע ואז יהיה צורך בהחלפה. טעות בפרזול פחות גרועה ממה שחושבים כי את רובו ניתן לפרק עם מברג פשוט ולהתקין במקומו סט חדש שמתאים יותר לצביון העיצוב.
 

 מחפשים מטבחים בעיצוב חלומי וייחודי? מטבחי דה קוצ'ינה