עיצוב פנים

עיצוב פנים מחודש עשוי לתרום יותר מאשר "רק" שיפור איכות החיים שיפור המרחב האסתטי, שינוי המראה פנימי של בית מגורים או בית עסק או משרד, עשוי לשנות באופן משמעותי גם את התדמית ולשדרג אותה באופן ניכר. תדמית של בית מגורים או של עסק מושפעת באופן משמעותי מחזותו החיצונית ולכן אחת הדרכים לבטא שינוי שעברו דיירי בית המגורים, או העסק ועובדיו היא על ידי שיפור חזותו החיצונית של המבנה בו הם פועלים. 

עיצוב פנים עם מזנון משפיע באופן משמעותי על הרושם הראשוני שאנו מקבלים עם הכניסה לבית מגורים. כמובן שדייר הבית אותם אנו מגיעים לבקר יוצרים את רושם אישי שאינו קשור למראו של בית המגורים, אולם קשה להתעלם מהשפעת עיצוב פנים בית המגורים על אותו רושם ראשוני כללי שאנו מקבלים בקשר לאותו אדם. סגנון של עיצוב פנים עשוי ללמד אותנו רבות על אופיו של האדם. לדוגמה, בית מגורים מושקע ומוקפד בו כל דבר נמצא במקומו והכול מלוטש ונקי, עשוי ללמד על דיירים נקיים מסודרים וקפדניים, אולם ניתן גם להסיק כי אין מדובר בבית בו שוהים ילדים קטנים. עיצוב פנים איכותי מתרכז גם בתחומים אחרים שעשויים להשאיר רושם ניכר על אורחים שונים. בעת כניסה לבית ניתן בקלות, על פי חפצי האומנות, ארונות הספרים ומיקומה של הטלוויזיה להבחין בתחביבים האהובים על בני הבית.

עיצוב פנים

עיצוב פנים הבית אם כן משפיע מאוד על הרושם הראשוני שאנו יוצרים, לכן כאשר נרצה לשפר את התדמית שלנו ולשפר את הרושם שאנו יוצרים על אורחנו נשקול לבצע מהלך בתום עיצוב פנים הבית. אין צורך להתעכב על העובדה שבית מגורים מוזנח וישן, עשוי תחת נסיבות מסוימות ליצור רושם שלילי על האורחים. מנגד בית במעוצב בקפידה והמחרב השהייה בו נעים ואיכותי, עשוי ליצור רושם הפוך.

עיצוב פנים במשרדים וארגונים גדולים, במיוחד אלה העוסקים בקבלת קהל ונתינת שירותים, עשוי לסמל את אופי הארגון ואת איכות עבודתו. חברה רצינית הרואה בעצמה כמובילה בתחום בו היא, תשקיע כסף ומאמצים ביצירת עיצוב פנים מוצלח ונעים למשרדים שלה. לא זאת בלבד שעיצוב פנים מוצלח ישפר את התדמית של החברה בעיני לקוחות או שותפים עסקיים, אלא שבנוסף, עיצוב פנים מוצלח ישפר את תחושת המקצועיות והרצינות של עובדי החברה עצמה. דרך טובה להחצין שינוי מהותי שנעשה בחברה או בעסק, הוא הבעתו דרך שדרוג המראה החיצוני של החברה. שיפות חיצוני של משרדי החברה, עשוי להבליט שינויים אחרים שמתבצעים בה ולהדגיש אותם.

עיצוב פנים מוצלח הוא חלק מיצירת תדמית טובה, בין אם במסגרת חברתית בין אישית בבית המגורים ובין אם מדובר בעסקים או חברות עסקיות גדולות.